Grodzisko

Jednym z miejsc, które chętnie prezentuje Wisełka, są znajdujące się na półwyspie Jeziora Czajcze ruiny wałów obronnych, których powstanie datuje się na IX-XII wiek.

Badania archeologiczne prowadzone w tym miejscu dowodzą istnienia słowiańskiego grodziska stożkowatego.

Ludzie z pobliskich terenów Warnowa, Domysłowa, Żółwina i Wisełki znajdowali tu schronienie, tym bardziej, że do XIX wieku miejsce to było wyspą. Najstarsze przekazy pisane o wyspiarskiej osadzie pochodzą z XVI w.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Kiedy Jezioro Czajcze miało jeszcze wyspę, ta stanowiła trudny do zdobycia punkt obronny. Nic dziwnego, że miejscowa ludność zdecydowała się wznieść zapewniające ochronę gród i wały, których pozostałości można dziś podziwiać. Wprawdzie pierwsze wzmianki o grodzisku pochodzą z XVI wieku, jednak jego powstanie datuje się na czas pomiędzy IX a XII stuleciem.

Grodzisko adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Grodzisko, zobacz gdzie w Wisełce zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Grodzisko.
  • 72-513 Wisełka
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Grodzisko opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij