Jezioro Wisełka

Miejscowość Wisełka leży na Pojezierzu Wolińskim, które składa się z sześciu większych jezior i kilku mniejszych. Między innymi, najbliżej wioski, znajduje się jezioro o tej samej nazwie co miejscowość, czyli Wisełka. Mierzy ono około 20 ha powierzchni i 8 m głębokości. Jest to jezioro rynnowe, polodowcowe, które otaczają lasy i łąki.

Jest to miejsce niesamowite. Łączy w sobie uroki nadmorskie, mazurskie, a nawet górskie ze względu na Pasmo Wolińskie. Dojazd do jeziorka dostarcza nam niebywałych wrażeń. Otóż zjeżdżając ulicą Warnowską jedziemy bardzo stromą drogą w dół, czując się jak na południu Polski. Przy jeziorze można wypożyczyć sprzęt wodny i zaczerpnąć lekcji windsurfingu. Spędzanie tu czasu, to czysta przyjemność. Można powiedzieć, że to miejsce konkurencyjne dla plaży nadmorskiej. Las chroni od wiatru a woda jest cieplejsza od wód Bałtyku.

Oprócz opalania się nad brzegiem jeziora, kąpania się w ciepłej wodzie i czynnego wypoczynku na desce windsurfingowej turyści, zwłaszcza płeć męska, chętnie korzystają z zasobów rybnych jeziorka. W Wisełce żyją takie gatunki ryb jak węgorze, okonie, leszcze, liny i szczupaki. Jezioro jest pięknym pejzażem dla domków letniskowych znajdujących się na skarpie.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Doskonałe miejsce do wędkowania, windsurfingu, niezobowiązującego żeglowania czy kąpieli - wodnej bądź słonecznej. Jeden z największych śródlądowych akwenów na wyspie Wolin, noszący tę samą nazwę co pobliska miejscowość. Jezioro Wisełka powstało w wyniku działalności i cofania się lodowca, typu rynnowego, o powierzchni 20 hektarów i głębokości do 8 metrów.

Jezioro Wisełka warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio kamerzysta Wrocław

Jezioro Wisełka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jezioro Wisełka, zobacz gdzie w Wisełce zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jezioro Wisełka.
  • Ulica
    Jezioro Wisełka
    Jezioro Wisełka mieści się przy ulicy Jezioro Wisełka w Wisełce
  • 72-513 Wisełka
  • 200000
  • 8
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jezioro Wisełka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij