Zbliżają się decydujące tygodnie roku szkolnego, w pracy dokręcają śrubę, a tu jeszcze trzeba natrudzić się nad właściwym zorganizowaniem świąt Wielkiejnocy. Gruntownie posprzątać w całym domu, zrobić wielkie zakupy, przygotować wszystkie dania, pomalować jajka, ozdobić koszyczek, być może pomyśleć nad jakimś prezentem od Zajączka… Sporo tego, a energia na wyczerpaniu. Dlatego też tym razem przyda się pomyśleć nad odpoczynkiem, np. wyjeżdżając na Wielkanoc nad morze, do Wisełki - kameralnej i spokojnej miejscowości na Wolinie, położonej w otoczeniu dzikiej przyrody Wolińskiego Parku Narodowego.

Wielkanoc w górach

Takie rozwiązanie ma sporo zalet. Zamiast latać jak oszalały po całym domu od czwartku do soboty (jeśli nie dłużej), można zrelaksować się nad jednym z malowniczych jezior. W końcu wszystko na Wielkanoc nad morzem w Wisełce będzie gotowe czekało w wybranym pensjonacie czy innego rodzaju obiekcie wypoczynkowym. Na szczególną uwagę zasługują cenione przez wędkarzy Jezioro Zatorek oraz przepiękne Jezioro Czajcze. Ten zakątek jest godny polecenia także z powodu niezwykłego półwyspu, na którym mieszczą się pozostałości po słowiańskim grodzisku oraz charakterystyczny Wydrzy Głaz.

Długi świąteczny weekend będzie też doskonałym pretekstem, by z dala od wakacyjnych tłumów skorzystać z rozmaitych atrakcji w regionie. Wystarczy parę krótkich przejażdżek samochodem (albo rowerami), aby Wielkanoc nad morzem w Wisełce wypełniła się wspaniałymi przeżyciami. Parę kilometrów na zachód znajdują się Międzyzdroje, gdzie można wybrać się m.in. do Muzeum Przyrodniczego, na słynną Aleję Gwiazd czy do nadzwyczajnego kina, jakim jest tamtejsze Planetarium. Kawałek na południe mamy Wolin - dawną stolicę potężnego państwa Wikingów. Z kolei na wschodzie mieszczą się choćby pole golfowe w Kołczewie, Międzywodzie oraz już na “stałym kontynencie” Dziwnów. Zwłaszcza tam warto wybrać rodziną, ze względu na Bałtycki Park Dinozaurów i ParkMiniatur i Kolejek.

Wielkanoc nad morzem

Wielkanoc nad morzem w Wisełce będzie ciekawą alternatywą dla kolejnego “najazdu” najbliższych i krewnych. Da też jakże przydatną chwilę wytchnienia od codziennego stresu i pozwoli nabrać sił przed tym, co będzie się działo już po świętach.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij