Wisełka - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Wisełka to kameralna i niezwykle spokojna miejscowość - nie do końca nadmorska, gdyż większość ośrodków wczasowych od plaży dzieli przynajmniej kilometr, to letnie kolonie nie są tu niczym nadzwyczajnym. W końcu trochę ruchu nikomu nie zaszkodziło, a zwłaszcza uczestnikom szkolnych wycieczek, organizowanych zwykle na przełomie kwietnia i maja. Taka zielona szkoła pozwala nabrać energii przed okresem wystawiania ocen, a także zapewnić więcej spokoju tym rocznikom, które zostały pisać ważne egzaminy. Pytanie, jakie atrakcje grupom zorganizowanym może zapewnić takie małe letnisko?

Główne walory turystyczne samej Wisełki to piaszczyste i niezwykle malownicze plaże, ciekawostka w postaci bezobsługowej latarni morskiej Kikut oraz piękno przyrody - szczególnie na obszarze Wolińskiego Parku Narodowego. Po coś więcej trzeba zabrać szkolną wycieczkę do jednej z okolicznych miejscowości - przy takim podejściu liczba i zróżnicowanie atrakcji, jakie można zaproponować uczestnikom kolonii, wzrasta niepomiernie. Trzymając się uroków Matki Natury, na szczególną uwagę zielonych szkół zasługują zagroda Muzeum Przyrodnicze imienia Adama Wodziczki w Międzyzdrojach oraz Rezerwat Pokazowy Żubrów. Jeśli członkom grupy zorganizowanej niestraszne parogodzinne marsze, warto wybrać się tam na piechotę, wzdłuż tzw. Drogi Żółwinoskiej. Dotarcie do celu nie zajmie więcej jak 2 godziny.

Transport samochodowy całej zielonej szkoły będzie niezbędny w przypadku wyprawy z Wisełki do Centrum Słowian i Wikingów w mieście Wolin. To zrekonstruowana z niezwykłym pietyzmem i zaangażowaniem średniowieczna osada. Tętniąca życiem jak przed wiekami, więc wizyta tutaj będzie dla grup zorganizowanych niezapomnianą podróżą w przeszłość, do czasów naszych praprzodków. Takich atrakcji, jakie zapewnia świat pradawnych, pogańskich ludów, nie da się stworzyć na tradycyjnych koloniach nad morzem. Trening walki bronią białą i strzelania z łuku, tajemnicze obrzędy i rytuały, rzemiosło, strawa, legendy, warsztaty żywej archeologii… Wycieczki szkolne bardzo niechętnie opuszczają wolińskie Centrum Słowian i Wikingów. Komu mało historii i mediewistycznych klimatów, niech wybierze się jeszcze z całym towarzystwem do Muzeum Regionalnego im. A. Kaubego.

Zielone szkoły w Wisełce jednak nie mogą być poświęcone wyłącznie poszerzaniu wiadomości z lekcji - nawet w najprzyjemniejszej formie. Składającej się z uczniów grupie zorganizowanej trzeba dać zapomnieć o szkolnej rutynie, dać im okazję do beztroskiej zabawy. Doskonałym miejscem, w którym cała kolonia dzieciaków będzie się świetnie bawić, jest Park Miniatur i Kolejek w nieodległym Dziwnowie. Bez dwóch zdań atrakcja numer jeden w regionie w swojej kategorii. Malutkie, za to niezwykle starannie wykonane pociągi wytrwale pokonują malowniczą trasę (ponad 1000 m torów), a uczestnicy szkolnej wycieczki mogą poczuć się niemal jak Guliwer w krainie Liliputów. Niemal, gdyż to wrażenie osłabiają modele latarni z polskiego wybrzeża - niby miniatury, ale w dość dużej skali 1:10.

Tak pokrótce przedstawia się oferta atrakcji dla zorganizowanej grupy w Wisełce i bliskim sąsiedztwie, o jakiej powinni wiedzieć wszyscy opiekujący się zielonymi szkołami, koloniami czy szkolnymi wycieczkami.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij