Wisełka - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Wisełki

Wisełka to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim. Oddalona od bałtyckiej plaży zaledwie o kilkaset metrów, od strony południowo-wschodniej ma dostęp do Jeziora Zatorek oraz Jeziora Wisełki. Północną stronę miejscowości przecina droga wojewódzka nr 102, docelowo łącząca drogę krajową nr 3 koło Międzyzdrojów z Kołobrzegiem. Wisełka nie posiada połączenie kolejowego, funkcjonuje tu za to wiele połączeń autobusowych.

Godziny odjazdów autobusów można szybko sprawdzić za pomocą wyszukiwarki Goeuro.pl - podaje ona także ceny biletów i przewidywany czas podróży. Przystanek autobusowy w Wisełce znajduje się przy drodze głównej, naprzeciwko sklepu wielobranżowego - za względu na niewielkie rozmiary miejscowości bardzo łatwo tu dotrzeć na piechotę z dowolnego punktu. Zatrzymują się tu autobusy PKS Łódź, PKS Gorzów Wielkopolski, PKS Lubin oraz busy firm prywatnych: Grześ, Emilbus i Wolin-Bus. Komunikacja autobusowa łączy Wisełkę bezpośrednio m.in. ze Świnoujściem, Kołobrzegiem, Łodzią, Lubinem, Międzyzdrojami, Gorzowem Wielkopolskim i Szczecinem. Aby dotrzeć tutaj pociągiem z dalszych regionów Polski, najlepiej dojechać do Szczecina - Dworzec PKP Szczecin Główny znajduje się przy ul. Kolumba w centrum miasta. Stąd do dworca autobusowego trzeba pokonać odległość zaledwie stu metrów do planu Grodnickiego.

Aby dotrzeć do Wisełki z Warszawy, trzeba pokonać około 550 km, z Krakowa - 619 km, z Poznania - 255 km, z Gdańska - 293 km, z Białegostoku - 627 km, z Wrocławia - 391 km, natomiast z Bielska-Białej - 603 km. Na terenie Wisełki działają dwie lokalne firmy świadczące usługi przewozu osób i ich bagażu taksówkami, z siedzibami przy ul. Nadmorskiej i Nowowiejskiej.
rozwiń
Wisełka - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij