Dziwnów - jak dojechać, jakie atrakcję, co zobaczyć?

  • location_on Wisełka, ul. undefined

Dziwnów

Dziwnów to niewielkie miasteczko turystyczne usytuowane na płn./zach. brzegu Bałtyku, w Zachodniopomorskiem. Najwcześniejsze, pisane wzmianki o miejscowości sięgają połowy trzynastego stulecia.

Dziwnów usytuowany jest częściowo na wschodnim skraju wyspy Wolin, i w części na Mierzei rzeki Dziwny. Tereny te spina most zwodzony wybudowany na Dziwnej. Od strony południowej miasto otacza Zalew Kamieński oraz Zatoka Wrzosowska, które tworzą część rzeki Dziwnej. Sama rzeka z kolei łączy Dziwnów z Zalewem Szczecińskim.

W zachodniej części miejscowości leży jezioro Martwa Dziwna, które stanowi pozostałość dawnego ujścia rzeki i razem z okolicą jest użytkiem ekologicznym. Żyją w nim rozmaite gatunki ptaków, zarówno  wędrownych jak też gnieżdżących się na stałe.

W Dziwnowie wytyczono kąpielisko na plaży długie na 800 metrów, zaś obok plaży, grzbietem wydm wiedzie promenada, na której można spacerować albo odpoczywać w dającym cień sąsiedztwie roślinności porastającej wydmy. Na plażę wiodą liczne przejścia, przy których  zorganizowano bazę sanitarną. Na plaży na plażowiczów czekają przeróżne atrakcje: zadbany, drobny piasek, przejażdżki na bananie, skutery wodne, a dla milusińskich nadmuchiwane zamki a także zjeżdżalnia wodna.

Ze względu na zróżnicowanie obszarów wodnych – morze, zalew i rzeka – Dziwnów to kapitalne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Z tej samej przyczyny jest to atrakcyjne miejsce dla wielbicieli wędkarstwa. W  Dziwnowie można łowić takie ryby jak: leszcz, okoń, szczupak, lin czy sandacz i łosoś.

Dziwnów  to również siedziba władz gminnych, morski i rybacki port, a także przystań na około dwadzieścia jachtów. Latem z  nabrzeża pasażerskiego odpływają stylizowane na stare lub pirackie, statki wycieczkowe w rejsy po Bałtyku albo po Zalewie Kamieńskim i do Kamienia Pomorskiego. Dodatkową atrakcją dla turystów korzystających z rejsu po Bałtyku jest chwila przepływania pod mostem zwodzonym.

W pobliżu portu turysta bez problemu znajdzie miejsce, gdzie będzie mógł uraczyć się świeżo złowioną rybką.

Turyści znajdą bogatą bazę hotelową w Dziwnowie. Oferta jest bardzo szeroka. Zarówno domki letniskowe jak i różnego typu apartamenty oraz pokoje w Dziwnowie są zróżnicowane pod względem ceny, standardu a także usytuowania w stosunku do plaży.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wiselka.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0