Kołczewo - jak dojechać, jak dotrzeć, co warto zobaczyć, ciekawe miejsca?

  • location_on Wisełka, ul. undefined

Kołczewo

Kołczewo, zlokalizowane na wyspie Wolin, w sąsiedztwie lasów i jezior, to jedno z miejsc nad naszym morzem świetne dla urlopowiczów pragnących wypocząć od zgiełku dużych miast.

W okolicy znajduje się sporo jezior, a na południu wioski jest całkiem duże jezioro o takiej samej nazwie co wieś - Kołczewo. Natomiast ok 2,5 km w kierunku północno - wschodnim leży duże jez. Koprowo. Tuż przy jeziorze Kołczewo w sezonie działa stanica wodna, skąd można wynająć kajak, łódkę bądź rower wodny oraz korzystać z czynnego odpoczynku nad wodą.

Co prawda, Kołczewo jest lekko oddalone od brzegu Bałtyku (2-3 kilometry), można jakkolwiek podjechać do Międzywodzia bądź Wisełki i stamtąd wybrać się już pieszo na piaszczysty brzeg. Można również wybrać się na plażę ścieżką wśród lasów rowerem bądź pieszo bezpośrednio z Kołczewa. Okoliczne plaże nie są zbyt szerokie, za to piaszczyste, z charakterem odludnej, dzikiej plaży.

W Kołczewie odnajdziemy również na przykład zabytkowy, pochodzący z XIX stulecia kościół, a też zabytkowy, także dziewiętnastowieczny dworek, dawniej szkoła podstawowa. Niedaleko dworku rosną dwa ogromne jesiony Przemko i Miłko - pomniki przyrody.

Miejscowość docenią również fanatycy golfa. To tutaj znajduje się Klub Golfowy Amber Baltic - kompleks o 27 dołkach. Można tutaj na wczasach pograć sobie w golfa, czy rozpocząć przygodę z tym sportem - wykupując zajęcia z osobistym trenerem.

Baza turystyczna to nade wszystko domy wypoczynkowe i gospodarstwa agroturystyczne oferujące pokoje i kwatery w Kołczewie, ale są tutaj także apartamenty dla bardziej wymagających urlopowiczów. W sąsiedztwie okolicznych lasów odnajdziemy także kempingi i pola namiotowe.

Wobec tego, poszukując wytchnienia od powszedniego gwaru miasta, decydując się na noclegi nad morzem można rozważyć pobyt w Kołczewie.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wiselka.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0