Łukęcin - jak dojechać, jak dotrzeć, gdzie jest położony, jakie atrakcjęe?

Łukęcin

Między Pobierowem i Dziwnowem leży nieduża, mało znana miejscowość wypoczynkowa Łukęcin, położona pośród iglastego lasu, odgradzającego Morze Bałtyckie od miejscowości. Łukęcin to również jedno z miejsc wypoczynku harcerzy - urządzane są tu obozy namiotowe.

Porośnięty sosnowo - świerkowym lasem niewysoki klif odgradza plażę, dodając powietrzu żywicznych aerozoli, które w połączeniu z morskim jodem korzystnie wpływają na nasz układ oddechowy. Przy zejściu na plażę (przedłużenie ul. Morskiej), które biegnie po schodkach, latem funkcjonuje strzeżone kąpielisko o długości dwieście metrów. Obok wejścia na plażę umiejscowiono też sanitariaty. A sam brzeg morza jest dość szeroki i oczywiście piaszczysty.

Decydując się na noclegi nad morzem w tej miejscowości letniskowej, mają Państwo możliwość czynnego wypoczynku. Poza szlakami pieszymi i rowerowymi znajduje się w tej okolicy także stadnina oferująca lekcje jazdy konnej oraz przejażdżki bryczką. Turyści, którzy każdego dnia przebywają wśród hałasu wielkich miast bez wątpienia docenią panującą tu ciszę i spokój - nawet w wakacje nie ma tutaj tłumów. Do plaży jest maksymalnie kilometr - a z okolicy ul. Morskiej - około 400 metrów.

Działają tu ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne i kwatery prywatne oferujące urlopowiczom noclegi w Łukęcinie.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wiselka.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0