Międzywodzie - jak dojechać, jak dotrzeć, co warto zobaczyć?

  • location_on Wisełka, ul. undefined

Międzywodzie

Międzywodzie to nieduża wieś letniskowa, położona na Mierzei Międzywodzkiej, pomiędzy skrajem Morza Bałtyckiego, a wodami Zalewu Kamieńskiego. Miejscowość ta leży na największej naszej wyspie - wyspie Wolin, wśród pięknych lasów sosnowych oraz mieszanych.

Wczasowisko Międzywodzie bardzo dobrze przystosowane jest do pobytu osób z problemami ruchowymi - niskie oraz równe deptaki ułatwiają poruszanie się, a od ul. Zwycięstwa w kierunku plaży wiedzie wejście dostosowane dla potrzeb wczasowiczów przemieszczających się na wózkach.

Entuzjaści czystych, piaszczystych, szerokich plaż nie powinni mieć powodów do narzekań - kąpielisko, w sezonie strzeżone przez ratowników WOPR, ma długość mniej więcej sześciuset metrów, a zlokalizowane jest na wysokości od przedłużania ulicy Szkolnej do ulicy Westerplatte.

Międzywodzie, ze względu na bliskość Zalewu Kamieńskiego, to ciekawe miejsce dla entuzjastów sportów wodnych, wędkarzy oraz żeglarzy. Na wielbicieli żagli czeka kompletnie odświeżony i zaadaptowany do europejskich standardów pirs.

Dodatkowym walorem miejscowości, za sprawą położenia na Wolinie, jest sąsiedztwo Wolińskiego Parku, razem z Zagrodą Pokazową Żubrów. Zagroda ta to również miejsce rekonwalescencji innych gatunków zwierząt, na osobnych wybiegach znajdują się: orły bieliki, dziki oraz  jelenie. Po wyzdrowieniu, zwierzęta wypuszczane są na wolność.

Zważywszy na zwiększony ruch turystyczny w sezonie letnim, polecamy dojazd do Międzywodzia przez miejscowość Wolin aby ominąć znacznie bardziej zatłoczony Kamień Pomorski. Noclegi w Międzywodziu to bogata oferta pokoi gościnnych, kwater, domków letniskowych, domów wczasowych, domów gościnnych i pensjonatów.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wiselka.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0