Pobierowo - jak dojechać, jak dotrzeć, jakie jest położenie?

  • location_on Wisełka, ul. undefined

Pobierowo

Jeżeli ktoś wypatruje pięknej plaży, chce wakacji pośród sosen, w oddaleniu od miejskiego zgiełku - Pobierowo będzie świetnym wyborem.

Wieś ta swoją turystyczną karierę zapoczątkowała w początkach XX w. kiedy to zaczęto sprzedaż leśnych działek pod budowę domków wypoczynkowych. Do początku II Wojny Światowej stanęło tu ok tysiąc domków. Było to jedno z ulubionych miejsc sezonowego wypoczynku berlińczyków. Ze względu na to, zorganizowano też sieć komunikacji autokarowej z Berlinem.

Pobierowska szeroka i piaszczysta plaża jest zadbana i regularnie sprzątana. Sceptyków powinien przekonać o tym certyfikat Błękitnej Flagi, przyznawany wyłącznie takim plażom, które spełniają rygorystyczne zasady czystości środowiska, gospodarki ściekami, czystości kąpieliska i terenów je otaczających. Pobierowo było w grupie pierwszych miejscowości nadbałtyckich, którym przyznano Błękitną Flagę. Aby trafić na plażę, należy przejść przez pas rosnącego wzdłuż plaży lasu. Główne zejście wiodące na plażę nie jest strome i przejście nim nie powinno być trudne dla plażowiczów.

Jedną z bardziej interesujących atrakcji, wspieraną przez tutejsze władze gminne, jest wakacyjna Akademia Słońca. To zajęcia pokazujące, że plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim, ale też aktywnemu wypoczynkowi i rekreacji. Rozmaite zajęcia sportowo rekreacyjne przeznaczone są dla ludzi w różnych grupach wiekowych. Na potrzeby Akademii Słońca wydzielono kawałek obszaru plaży, gdzie rozlokowano miejsca do uprawiania sportów oraz boiska. Na specjalnie postawionej platformie, przez cały dzień, pod okiem instruktora można tańczyć, ćwiczyć a nawet medytować.

Poza tym miejscowość ta położona jest praktycznie wśród sosnowego lasu, który - wraz z morską bryzą - zapewnia prozdrowotny mikroklimat.

Ciche i sielskie poza sezonem letnim Pobierowo, wraz z pierwszymi dniami wakacji zamienia się w dynamiczny kurort. Wtenczas, by spełnić potrzeby przyjeżdżających tu tłumnie wczasowiczów, w miejscowości z dnia na dzień rozpoczynają działalność stragany z pamiątkami, sklepiki, bary oraz rodzinne centra rozrywki; a zamknięte przez większość roku restauracje i kawiarnie rozpoczynają "sezon". Podobnie baza kwater, na którą składają się różnego rodzaju ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oraz domy gościnne, w większości działa w okresie późnowiosennym i wakacyjnym, acz z każdym rokiem przybywa również obiektów całorocznych, wynajmujących noclegi w Pobierowie przez cały rok.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wiselka.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0