Dziwnówek

Dziwnówek

Podróżując na wsch. z Dziwnowa trasą nr 102, po przebyciu około 3 kilometrów, dojedziemy do Dziwnówka. Dziwnówek to nieduża miejscowość letniskowa położona między brzegami Morza Bałtyckiego oraz Zatoki Wrzosowskiej, będącej północną częścią Zalewu Kamieńskiego. Z powodu tej międzyakwenowej lokalizacji letnisko cieszy się popularnością wśród pasjonatów rozmaitych dyscyplin sportów wodnych jak również wędkarzy.

W Dziwnówku nie zobaczymy wielu zabytków, za to zachwyca porządna, rozległa a także piaszczysta plaża. Letnie kąpielisko to mniej więcej czterysta metrów linii brzegowej Bałtyku.

Dziwnówek umiejscowiony jest na skrzyżowaniu dwóch wojewódzkich szos – nr. 102 Trzebiatów --> Międzyzdroje i 107 prowadzącej do miejscowości Kamień Pomorski. Dzięki takiemu położeniu bez trudu można dostać się do Dziwnówka nie tylko prywatnym samochodem, lecz także PKS-em. Korzystając z komunikacji autobusowej można również bez trudności zwiedzać sąsiadujące miejscowości: Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Szczecin czy Kołobrzeg.

Dziwnówek posiada bogatą bazę gastronomiczną i noclegową. Niejednokrotnie nagradzano w branżowych konkursach tutejsze campingi, ośrodki wypoczynkowe, pokoje i domy gościnne jak również domki W Dziwnówku każdy Turysta znajdzie coś dla siebie.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wiselka.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00