Międzyzdroje - jak tam dojechać, gdzie są położone, co warto zwiedzić?

  • location_on Wisełka, ul. undefined

Międzyzdroje

Międzyzdroje rozsławił Festiwal Gwiazd oraz Promenada Gwiazd - nieduży chodnik w otoczeniu hotelu Amber Baltic, w który każdego roku wmurowywane są odciski dłoni sławnych ludzi teatru, filmu oraz sztuki. Swoje dłonie "pozostawili" tu m.in.: Anna Dymna, Krystyna Janda, Anna Seniuk, Anna Przybylska, Jan Englert, Janusz Gajos, Gustaw Holoubek a także wiele innych - nie sposób wszystkich wyliczyć.

Co roku na początku lipca organizowany jest w Międzyzdrojach Festiwal Gwiazd - liczne projekcje filmów, spektakle teatralne, wernisaże, spotkania z gwiazdami, a także mecz piłkarski.

Dla większości przyjeżdżających, Międzyzdroje to zwłaszcza miejsce urlopowego wypoczynku nad - najcieplejszym w Polsce - fragmentem wybrzeża Bałtyku. Co roku spędza tutaj urlop kilkaset tys. wczasowiczów. Kusi ich piękna piaszczysta plaża, ciepła woda morska oraz nadmorskie atrakcje i przybywający tu chętnie politycy, aktorzy, aktorki, biznesmeni czy inne sławy.

Znanym miejscem Międzyzdrojów jest Promenada Nadmorska czyli ul. Bohaterów Warszawy - typowy bulwar między pięknymi, historycznymi już, budynkami sanatoryjnymi, pensjonatami, niedaleko którego znajduje się amfiteatr oraz Park Zdrojowy. Na promenadzie jest też mnóstwo punktów małej gastronomi, kramów z pamiątkami, muszlami, bursztynem.

Miejscowość leży na granicy Wolińskiego Parku Narodowego, tu także jest siedziba dyrekcji parku i Muzeum Przyrodnicze, gdzie można dowiedzieć się więcej o parku, rosnących tam roślinach i jego mieszkańcach.

W Międzyzdrojach znajduje się też niewielka baza rybacka - na wschodnich obrzeżach miejscowości oraz ozdobione stylowymi lampami, wychodzące na 120 metrów w morze molo. To bardzo chętnie odwiedzane przez wczasowiczów miejsce - szczególnie wieczorem, kiedy iluminacja mola oraz zachód słońca aranżują wspaniałą atmosferę.

Międzyzdroje to bogata i różnorodna baza tak gastronomiczna jak i noclegowa - od pierwszorzędnych hoteli oraz apartamentów, przez ośrodki wypoczynkowe, domy wypoczynkowe bądź pensjonaty, aż po pokoje oraz kwatery zapewniające noclegi w Międzyzdrojach.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wiselka.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0