Woliński Park Narodowy

  • location_on Wisełka, ul. undefined

Woliński Park Narodowy

Na wyspie Wolin znajduje się założony w 1960r Woliński Park Narodowy - jeden z dwóch parków nadmorskich, zlokalizowanych na terenie Polski.

Woliński Park Narodowy obejmuje nadbałtyckie tereny od Międzywodzia aż po Świnoujście - przy czym w jego granicach leży nie tylko ląd, ale też przybrzeżna pas morza o szerokości niemal 2 tys. metrów.

Duży obszar parku zajmują malownicze lasy mieszane i jeziora przybrzeżne, na jego terenie znajdują się też słynne wzniesienia morenowe, nadmorskie wybrzeże skarpowe, naturalnie modyfikowane przez fale Bałtyku, oraz zazwyczaj wąski pas dzikich, chronionych plaż.

Park stanowi schronienie dla wielu rzadkich gatunków fauny i flory. Dla zwierząt, których stan zdrowia wymaga opieki oraz dla żubrów, stworzono na terenie parku Pokazową Zagrodę Żubrów - zagroda ta jest udostępniana do zwiedzania.

W Międzyzdrojach, przy budynku dyrekcji parku, znajduje się Muzeum Przyrodnicze, mające m.in. na celu przybliżyć zwiedzającym Woliński Park Narodowy oraz jego mieszkańców.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wiselka.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0